WhatsAppEmeğiniz Yanmasın

Lordfer Gölge Tozunun Faydaları...Bitkilerin güneş yanıklığı hasarları, sıcaklık stresi bozuklukları ve zararlı haşere saldırılarından korunmasını sağlayan gözenekli, beyaz, ince koruyucu bir tabaka ile yekpare bitki yüzeyinin kaplanması işlemidir. Uygulamanın mantığı, sıcak yaz mevsimi boyunca güneşin yakıcı ve kavurucu sıcaklarında etkili ışınlarını yansıtarak koruma sağlayan ve bitkiyi serin tutan hafif, havadar, beyaz bir elbise giydirilmesidir. İnce örtü kaplama teknolojisinde, kaplama materyali olarak hazırlanan süspansiyon normal bir sprey aletiyle (çeşitli büyüklüklerde atomizer ve pülverizatör ilaçlama aletleri) bitki üzerini kaplayacak şekilde püskürtülür. Uygulamanın tam ve etkili fayda sağlayabilmesi için bitki üzerinde esaslı bir koruyucu örtü tabakası oluşmalıdır. Örtü kaplama işlemi, haşere saldırıları ve aşırı sıcaklar başlamadan önce yapılmalıdır.UYGULAMA ZAMANI, DOZLAR VE METOD :

Yumuşak çekirdekli meyveler, nar, üzüm, muz, zeytin ve sert kabuklu meyvelerde ilk uygulama; Haziran ayının ilk veya ikinci haftasında tam doz ( % 5’lik süspansiyon: 100 lt suya 5 Kg Lordfer Shadow ) diğer uygulamalar ise 2 veya 3 hafta aralıklarla yarım doz ( % 2,5’luk süspansiyon: 100 lt suya 2,5 Kg Lordfer Shadow ) şeklindedir. Her türlü spreyleme aleti kullanılarak bitkinin dallar, yapraklar ve meyveleri yekpare beyaz örtüyle kaplanır. Uygulamalar hasat dönemine 2 hafta kala kadar yapılabilir.

Lordfer Shadow Sert çekirdekli meyvelerde ise meyve çapı 0,5-1 cm olunca tek tam doz uygulanır. Hasattan 2 hafta sonra yapılacak yaz budamasını takiben hemen yarım doz uygulanır. 2 veya 3 hafta sonra bir yarım doz daha uygulanır.Hasat sonrası yapılan uygulamalar, gelecek yılda ağaçların daha verimli ve kaliteli ürün vermesinde belirgin etki gösterecektir. Özellikle sıcaklık stresi bozuklukları minimum düzeye düşecektir. Kiraz ve erik de ikizlenme, mahmuz ve derin sutre bozuklukları önlenebilecektir. Sebzelerde; Baklagiller, domates, salatalık, biber, kavun, karpuz, balkabağı vd. bitkilerde ilk uygulama çiçeklenmeyi takiben yarım doz ( % 2,5’luk süspansiyon) olarak yapılır. Hava sıcaklıklarına göre ikinci bir uygulama yapılabilir. Havaların serin ve yağışlı olması durumunda uygulama aralıkları uzatılabilir. Organik tarımda kullanılması onaylanmış zirai ilaçlar ve bioinsektisitlerGöztaşı ve Bordo Bulamacı yerine kullanabileceğiniz LORDFER CUPPER BZN bakteriyal ve fungal hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

Lordfer Cupper Yeni nesil koruyucu Bakır
Glukonat Şelatlı
LORDFER CUPPER % 8 bakır %6 bor %1 çinko içeriğine sahip, Alınabilir ve karışabilir bir üründür.
Bakırlı Gübre Çözeltisi Tesciline sahiptir.
Uygulama Sonucunda 3 saat içerisinde bitki bünyesine nüfus ederek yıkanma riskini ortadan kaldırır.
Bakır harici içeriğinde bulunan inorganik asitler sayesinde bitkide adeta serum etkisi yaratır.
Sadece Kış sezonunda değil , tüm dönemlerde bitki ihtiyacına göre kullanılabilir, yakıcı değildir.
Bitkilerinizin bakır ihtiyacını karşılar, Yapraktan ve topraktan uygulanabilir.
LORDFER CUPPER Kullanılan arazilerde Başka bakırlı ürünler kullanmaya gerek kalmaz.
Yıkanma riski yoktur.
Bitkilerinizi Besler, Beslerken korur.
Bitkilerinizin bakır ihtiyacını etkin bir şekilde karşılar.
3 saat içerisinde bitki bünyesine nüfus eder.
Tüm bitki desenlerinde kullanılır.
Bitkinin Tüm dönemlerinde kullanılır, Yakıcı özellikte değildir.
Uygulama sonrasında bekleme süresi Uygulama sonrası yağmur kaç saat yağmamalı Lordfer CUPPER bitkilerinize uygulandıktan itibaren 3-5 saat arasında yağış almaması gereklidir. 3 Saat sonrası yıkanma riski yoktur.
UYGULAMA DOZU
Yapraktan : 300-400 cc / 100 Lt Uygulama dönemine göre değişir(Kış-Bahar)
Topraktan : 1-2 Lt / dekar.


- Bitkinizi hastalık ve zararlılara karşı korur.
- Zıraiilac kullanımında büyük avantaj sağlar. zırailacların etkinliğini arttırır.
Elma ağaçlarında karaleke,
Armut ağaçlarında ateş yanıklığı,
Şeftali ağaçlarında yaprak kıvırcıklığı,
Kiraz ağaçlarında monilya,
Kayısı ağaçlarında yaprak delen,
Sanayi gülünde pas,
Sebzelerde de mildiyö ve erken yaprak yanıklığı gibi hastalıkların önlenmesinde etkisi büyüktür.
- Meyve ağaçlarında budamadan hemen sonra kullanılırsa, budama yaralarından mantar girmesi engellenir ve yukarıda adı geçen hastalıkların önüne geçilmiş olur.
- Sebzelerde her dönem yapraktan ve topraktan kullanılabilir.
- Hububatta kardeşlenme sonrası kullanılabilir.
- Ayrıca yakıcı özelliği olmadığından yapraklı dönemlerde de kullanılabilir.
BOR ÇINKO TAKVIYELI...


İZ ELEMENT KATKILI SIVI GÜBRE
Suda Çözünür Demir (Fe) % 1
Suda Çözünür Bor (B) %1
Suda Çözünür Bakır (Cu) %1
Suda Çözünür Mangan (Mn) % 2
Suda Çözünür Çinko (Zn) % 2
KORUMA VE BESLEME GÜBRELERİ
İZ ELEMENT KATKILI SIVI GÜBRE
UYGULAMASI TAVSİYE EDİLEN BİTKİLER:
Domates, Biber, Salatalık, Patlıcan, Lahana, Kabak, Tüm Fasulyeler, Brokoli, Marul, Kereviz, Havuç, Patates, Şeker Pancarı, Soğan, Pirinç, Arpa, Buğday, Mısır, Pamuk, Soya, Yonca,Fındık, Çeltik, Karnabahar, Üzüm, Kavun, Karpuz, Çilek,Fındık , Yer Fıstığı, Antep Fıstığı, Zeytin, Badem, Kiraz, Kayısı, Şeftali,Ceviz, Elma, Armut, Erik, Nar, Narenciye, Süs Bitkileri ve diğerleri. UYGULANMAYA HAZIRLANMASI VE ŞEKLİ:
Sabah erken saatlerde veya akşamüzeri yapılmalıdır. Yağmurlu ve rüzgârlı havada uygulama yapılmaz. Depo yarı yarıya su ile doldurulur. Önerilen dozda gübre, ayrı bir kapta karıştırıldıktan sonra depoya konur. Karıştırma düzeni çalıştırılır ve su ile tamamlanarak bitkilere pülverize edilir veya damlama sulama sistemleri ve yağmurlama sulama sistemleri ile kullanılabilir.
KARIŞABİLİRLİK:
Suda, tavsiye edilen oranlarda çözünür ve hiçbir şekilde çökmez ve kalıntı bırakmaz. Pestisitlerin çoğu ile karıştırabileceği gibi, aşırı alkali ve asidik reaksiyon gösteren ürünler ve yağlar ile karıştırılamaz. DEPOLAMA ŞARTLARI : Orjinal ambalajında normal şartlar altında (serin ve kuru yerlerde) muhafaza ediniz. Ürünü direkt güneş ışığına maruz bırakmayınız. Normal şartlarda en az 3 yıl süre ile fiziksel ve kimyasal özelliklerini muhafaza eder. Depolama sıcaklığı 0°C ile +40°C olmalıdır.
FİRMA BEYANI:
İmalatçı firma, tavsiyelerine uyularak kullanıldığında ürünün kalitesini garanti eder. Ancak hatalı kullanım ve karışımlardan dolayı doğabilecek olumsuzluklar firmanın garantisi dışındadır. Hatalı kullanım ve depolama şartlarından kaynaklanabilecek sorunlar kullanıcının ( tokstite, kalıntılar, etkili olamayış vs. ) sorumluluğundadır.
YAPRAK UYGULAMASI:
300 - 400 cc. / 100 Lt. su
TOPRAK UYGULAMASI
(Damlama sulama ile): 1,5 - 3 Lt. /da
AMBALAJ
1 Lt. x 12 Adet 5 Lt. x 4 Adet 20 Lt. x 1 Adet BU ÜRÜN BİR EFE JİPS TARIM ÜRÜNLERİ LİMİTED ŞİRKETİ ÜRÜNÜDÜR.